SDC Carmentis založila dne 17.1. 1991 skupina přátel, kterým se Square Dancing zalíbil a chtěli se s ním zabývat. A tak vznikl squarový klub, který byl v roce 1992 zaregistrován jako Občanské sdružení. Již v následujícím roce se rozšířil o další zajímavý taneční styl - Round Dancing. Později o Clogging, Country tance a Společenské tance. Sebejistota klubu rychle stoupala a tak se rozhodl uspořádat v českokrumlovské zámecké Jízdárně mezinárodní taneční setkání "Great Castle Dancing“. Nejlepší byl třetí ročník, kdy přijelo 430 tanečníků z 27 českých a 12 zahraničních klubů. Právě díky Square dance a Round Dance dokázali tito lidé tancovat a bavit se celé tři dny v zámecké Jízdárně a sálu hotelu Růže. Great Castle Dancing nás proslavil po celém světě. Důkazem toho jsou obdivující dopisy až z USA. Osmý ročník se bohužel pro abnormálně vysoké náklady za sál již nepodařilo uspořádat..

Klub pořádal a pořádá pro své členy i jiné akce např. klubové večery, taneční víkendovky, společné návštěvy akcí jiných klubů, cyklistické a turistické výlety, společnou dovolenou, silvestry atd. Vedl rovněž dětské taneční kroužky v DDM. Pomáhal založit několik jiných tanečních klubů a skupin. Dosáhl uznání jak v České republice, tak i v zahraničí. SDC Carmentis byl členem České i Evropské asociace tanečních klubů. Za celou existenci prošlo klubem zhruba 200 lidí. K 20. výročí klubu   v r. 2011 uspořádal taneční akci s názvem Dancing of the Rose, kde calleroval jeden z nejlepších amerických callerů Bronc Wise.

V současné době tancujeme pouze Square dance a snažíme se hodně spolupracovat s jinými kluby. Nejvíc s klubem Blueberry z Českých Budějovic, ale taky s kluby v Německu a v Rakousku. Mezi nejlepší pravidelné akce námi pořadané patří Dancing of the Rose, Piknic Párty, Vánoční klubový večer a Silvestr.

Nyní máme v plánu hlavně rozšířit počet našich členů o nové zájemce.

17.ledna 2024 jsme oslavili 33.výročí klubu.

článek z Českokrumlovskeho deniku

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.